Allergibehandling - bliv fri for allergi uden brug af medicin.
Bliv behandler - lær det af stresskonsulent Ole Larsen tlf.58161234.

Allergibehandlere uddannet af Ole Larsen: 

 

Storkøbenhavn

Lyngby 2800: Lisbeth Hagen, tlf. og mobil: 56149410  40204031                      L@DeSunde.dk  www.DeSunde.dk  

Ballerup: Jytte Varming, tlf. 22210668, jytteulf@hotmail.com

Espergærde: Caralina Malling, tlf. 27391380, sus@free-bee.dk

Frederiksberg C: Michael Loua, tlf. 51837730,                      mail@allergibehandler.dk  www.allergibehandler.dk

Frederiksberg C: Ulla Andrews, tlf. 26138694, ulla.andrews@mail.dk

København: Heidi Schønberg, tlf. 39299042, info@heidi-schoenberg.dk    www.heidi-schoenberg.dk

København: Allergikompagniet v.Torben Andersen, tlf. 70255099,                        kontakt@allergikompagniet.dk, www.allergikompagniet.dk

København: Nina Christiansen, tlf. 28192950 - Nice9na@hotmail.com

Kbh.+Frederiksværk: Anette Søndergård, tlf. 20244743, anandanette@gmail.com

Smørum: Anne Bagger, tlf. 30533505,     behandling@annebagger.dk  www.allergi-stress-fobi.dk

Tåstrup: Grete Heinze, tlf.  43524481 + 42280150, greteheinze@mail.dk  www.greteheinze.dk

 

Sjælland

Faxe/Haslev: M. Buby, tlf. 2072 8490,  klinik@bubyconsulting.dk  

Køge: Vibeke Jensen, tlf. 26500857, vipsen@live.dk
Store Heddinge: Johny Mikael Hansen, tlf. 56502247, jomha01@gmail.com

  RRrRrRrrrGGgGreve: Marianne Frandsen, tlf. 26838036, www.farvel-allergi.dk

Ringsted: Nikolaj Hemmingsen, tlf. 26731073, doktorrask@gmail.com

Haslev: Jesper Christiansen, tlf. 20783774, jesper0303@gmail.com 

Lejre: Maibritt og Jens Brøndby, tlf 50553885, olsen@tdcadsl.dk

Næstved: Rie Sivertsen, tlf. 60160288, rie.sivertsen@mail.dk

Næstved: Henrik og Anne Grete Pagh, tlf. 61759265,   info@quistgaarden.dk

Ringsted: Else og Benny Rosenquist, tlf. 57533053,  info@life4ever.dk   www.life4ever.dk

Roskilde:Karina Vejlebo, tlf. 23851386, karina.vejlebo@yahoo.dk

Skælskør: Niels Bønsvig, tlf. 20891771, boensvig@gmail.com

Skælskør: Vibe Larsen, tlf. 58161234,  vibevip@mail.dk

Slagelse: Shila Wolf, tlf. 40547756, blivfri@stofanet.dk

Sorø: Anna Steinmuller, tlf. 24270016, musculus@stofanet.dk

Sorø: Connie Lundsberg, tlf. 21619384,    allergi4180@live.dkwww.allergibehandling4180.dk

Fyn og øerne

Brylle: Karalina Frederiksen, tlf. 26830131,                          karlinahognesen@hotmail.com,  www.allergibehandling-fyn.dkdense C: Lisbeth Dyrgård Nielsen, tlf. 26366879,

Jylland

Nordborg: Gittes Zoneklinik, tlf. 73451133, mail@gitteszoneklinik.dk www.gitteszoneklinik.dk 

Skive: Birte Mark, tlf. 97101111,   info@vridstedsundhedscenter.dk

Herning: Lillian Lassen, tlf. 26808994, lass.zone@gmail.com

Gram: Elisabeth Nejsum, tlf. 74821223, elisabethnejsum@hotmail.com

Haderslev: Hanne Grethe Mauritzen, tlf. 74527233,  hgm@dan-ma.dk

Herning: Anna-mette Nygaard, tlf. 40141352, anna-mette@live.dk

Karup: Eskild Vad, tlf. 24631733, eskil@jyskvelvaere.dk

Kolding: Lisbeth Andersen, 75523734, nalis@shiatzoni.dk

Nibe: Malene Enevoldsen, tlf. 40967762, info@balancekompagniet.com

Nørresundby: Kristina Klastrup, tlf. 31150140, ck@slipallergi.dk Er forfatter til Candida-kogebogen

Haderslev: Svend Erik Hansen, tlf. 21783515, sedkaas@teamcoka.dk

Horsens: Ulla Schrøder, Tlf. 21270037, ulla@bodyandhealth.dk

Rødkærsbro: Betty Koudal, tlf. 20453766, betty@koudal.dk   www..bkoudal.dk

Saltum9493: Elissabeth Bittner: tlf. 29915835, info@vitavital.dk

Østbirk: Lone Vølund, tlf. 75781884,  lone@familienvoelund.dk

Ribe: Pia Mulvad, tlf.60620069, mail@piamulvad.dk

Århus: Maiken Andreassen, 21431389, ma@allergiaarhus.dk

Århus: Flemming Hermannsen, tlf. 26824445,                                   flemminghermansen@mac.com  www.allergikompagniet.dk

Grønland

Nuuk: Lene Kaastrup Nielsen, Solbakken 3A, 3900 Nuuk Tlf. +299 326831 og + 299 585744, nielsen.soerensen@greennet.gl

Vi behandler ikke personer, der har haft anafylaktisk chok. Vores klienter skal følge egen læges instruktioner og være opmærksom på, at allergi kan genopstå ved kraftig stresspåvirkning. Alle former for selvbehandling sker på eget ansvar, herunder også provokation med fødevarer uden opsyn.

Ole Larsens bog med beskrivelse af svampe-ubalancer og kostvejledning kan fås som Ebog til 147 kr. på: www.behandlershop.dk/ole-larsen

Alle behandlere skal have en erhvervsansvarsforsikring. Se udkast til forsikring:   Klik her

Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk